Architektura, Design

Usedlost Bumbalka – Stodola

O projektu

Kategorie

Architektura, Design

Na návsi malebné východočeské usedlosti Bumbalka se dnes nachází dvojice opuštěných domů. Historické vesnické stavení se zadní cihlovou stodolou ve špatném technickém stavu a rodinný domek z druhé poloviny 20. století. 

 

Vytváříme velkou rodinnou usedlosti skládající se z rodinného domu s dílnou pro mladý pár v zadní části pozemku a domkem blíže k návsi, který bude sloužit jako chata rodičům. Tak aby na sebe všichni viděli a zároveň měli možnost se před sebou někam schovat. Důležitá je vizuální komunikace mezi jednotlivými místy v domě i mimo něj při každodenním životě na vesnici.

 

Vesnické stavení se proměnilo z bydlení na garáže, dílnu a vstupní halu s technickým a sociálním zázemím. Velké vzdušné prostory a kryté loubí v kontaktu s krásným dvorem slouží mimo jiné k domácím, kutilským a zahradnickým činnostem.

 

Na konci příjezdové cesty a zastřešeného loubí se tato část stavení přirozeně napojuje na novostavba stodoly s velkými okny a vraty. Přízemí je navrženo jako jedna velká světnice s krbem a přilehlou krytou částí, která poslouží jako ideální místo na rodinné oslavy, či přesazování truhlíků. Ve druhém patře se pak nachází 3 ložnice.

 

Pozemky od sebe nejsou odděleny a plynule navazují na ovocný sad a hospodářskou část pozemku. 

Situace Situace
1.NP 1.NP
2.NP 2.NP
Řezy Řezy
Pohledy Pohledy
Pohledy Pohledy
Share on
Předchozí

Usedlost Bumbalka – Chata

Další

Fontána a brouzdaliště Vysočany